Kwartet Blaszany Brass Riders

Kwartet Blaszany Brass Riders

Zainteresowanie muzyką kameralną oraz chęć doskonalenia umiejętności
gry zespołowej zaowocowało powstaniem w roku 2019 kwartetu blaszanego
Brass Riders, który tworzą wybitni instrumentaliści:
Tomasz Stolarczyk – puzon
Andrzej Tkaczyk – puzon
Tomasz Gajewski – puzon
Jarosław Jastrzębski – tuba
Wszyscy członkowie kwartetu są Artystami Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.
Kunszt artystyczny muzyków kwartetu Brass Riders jest doceniany przez różnego rodzaju instytucje, co prowadzi do częstej i efektywnej współpracy między nimi.
Wyjątkową wartością grupy Brass Riders są autorskie aranżacje jednego z jej członków – Tomasza Stolarczyka. Dzięki nim kwartet z powodzeniem odnajduje się w szerokim, różnorodnym repertuarze.
W 2022 roku powstał wyjatkowy, autorski projekt „Polska muzyka filmowa w aranżacji na kwartet blaszany”.
Jest to niepowtarzalny – z uwagi na dobór repertuaru projekt, który ma na celu upowszechnianie dorobku wielu polskich twórców muzyki filmowej.
Kreatywność, zaangażowanie, artystyczna dojrzałość muzyków kwartetu oraz jego nietypowy skład zapewniają odbiorcom wyjątkowe wrażenia.
Na dorobek zespołu Brass Riders składa się częsty udział w festiwalach (m.in. Festiwal Kina Wschodnioeuropejskiego w Pradze „3Kino Fest, Ostrowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej, Sycowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej, Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Majdanie Królewskim, Przeworski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej, itp.) i koncertach zarówno w kraju, jak i za granicą oraz nawiązanie współpracy z wybitnymi współczesnymi muzykami.

Obecnie zespół związany jest ze Stowarzyszeniem ArtMusicArtist.